Úvodní slovo

První článek.

Asi to znáte. Nejdřív jsem měl toho Zenita z půdy, pak jsem si pořídil Leicu iii s Elmarem, následovala M3ka a rychlejší objektivy… Už nějaký ten pátek Leicou fotím a během té doby jsem si tento fakt musel mnohokrát tvrdě obhajovat. Obhajoby se stávaly stále podrobnějšími a můj zájem o Leicu rostl. Přestával to být jen nástroj, pomocí kterého člověk přenese realitu na políčko filmu, ale postupem času sám stroj nabýval důležitosti – jako mechanický zázrak, jako designový objekt, kousek geniálního inženýrství…. Po čase jsem se přistihl, že si kupuji summicron nejen kvůli optickému výsledku, ale také kvůli jeho krásnému designu, elegantní krytce a důmyslnému mechanismu přidělávání sluneční clony.

Nejsem jediný. Setkal jsem se s velkým množstvím lidí s podobnou vášní a příběhem. S velkou skupinou lidí, kteří mají zájem o historii této značky, jsou vděční za doporučení na objektivy a sdílení zkušeností – to byl hlavní impuls pro vytvoření LEICA KLUBU.

Co vás v rámci LEICA KLUBu čeká?

Několikrát do měsíce zde naleznete nový článek, recenzi či pohled do historie společnosti Leica. 

Do Leica obchodu budou pravidelně přibývat nové položky – brzy se můžete těšit například na Summicron 50mm dual range, Elmar 50mm f2.8 M, Leicu M6, M2 a mnoho dalšího. Zatím připravuji platební bránu, tudíž Vás v případě zájmu nebo dotazů poprosím o kontakt na facebooku nebo instagramu.

Jednou měsíčně bude vycházet LEICA PODCAST, ve kterém se budu s hosty (převážně fotografy) bavit o fotografii a všem kolem ní. Zatím hledám vhodné místo a technické zázemí pro pořádání podcastu, takže si musíte trochu počkat – úvodní díl je naplánován na podzim. Snad se do té doby vše stihne. 

No zkrátka bude toho hodně! Jak už ale z názvu samotné stránky vychází, zakládám klub a klub je tvořen skupinou členů, kteří mají v ideálním případě o subjekt, na který je klub zaměřen, zájem. 

Proto Vás tedy poprosím, sledujte LEICA KLUB na Instagramu – myšlenka je taková, že se právě na těchto sociálních sítí vytvoří ona členská základna a hlavní diskuse budou probíhat právě tam. Také se tam objeví odkazy na nové články a s předstihem tam budeme představovat kousky, co půjdou do obchodu.

Budu moc vděčný za sdílení našeho klubu – jak jsem psal v předchozích odstavcích, tato stránka vzniká čistě z vášně a obdivu a rád bych tu vášeň sdílel se všemi, kteří jí cítí také.

Děkuji za přečtení úvodního článku a já se jdu hned vrhnout na další – na jakousi recenzi mého nejoblíbenějšího filmového těla – Leicy M2

Ondřej

3 komentáře: „Úvodní slovo

  1. Děkuji za ten úvodní článek. Vždy jsem toužil po Leice, život fotografa však kázal vlastnit minimálně formát 6×9, aby se dal použít pro tisk a aby prošel technickkou i výtvarnou komisí. (Dnes je to nemyslitelné a pro mnohé jistě i úsměvné) Takže v brašně či batohu byla Linhofka, později Mamyia nebo Asahi Pentax, v atelieru Sinar. Leica se tedy stala záležitostí sběratelskou. Nicméně, kromě řady třicetdevítek, jsem konečně koupil M3 a plně mohu potvrdit to, co v tom úvodním slově píšete. V dnešní digitální době je to fakt zázrak precizní techniky a nejen to, i nadčasovosti designu těchto aparátů.

    1. Leica je opravdu zkřížení mnoha hodnot… designu, zpracování, funkčnosti, kompaktnosti… to je podle mě její kouzlo – ve světě fotografie podle mě neexistuje přístroj, který by tak dobře kombinoval všechny tyhle aspekty.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s