o klubu

Je večer, s novou známostí jsme už skoro dopili první flašku z místního vinného sklípku. Ona se odhodlává k focení aktů. „Budu to fotit na film.“ , řeknu, abych trochu uvolnil atmosféru. Ukážu ji svou Leicu M3. Její dokonale vyvážené tvary, krásné křivky. Na tělo nasadím Summicron 50 Dual range – chci vyfotit detail prsa. Ona leží na zemi a já na objektiv nandám přibližovací brýle – mohu ostřit na 50 centimetrů. Uchopím ostřící barel a snažím se, aby se obě zobrazení její bradavky spojily v jedno. Pětisetina sekundy. Natáhnu. Zmáčknu spoušť a na tu kraťoučkou chvíli se na jedno políčko Ilfordu HP5 vryje světelný obtisk jejího těla.

LEICA KLUB je pro všechny, kteří stejně jako já ty křivky M3ky obdivují. Pro ty, kteří si místo velké sestavy od Canonu pořídí Leicu Monochrom a na ní mosazný summaron 28mm f5.6. Pro ty, kteří mají doma sbírku skoro všech předválečných šroubovacích kousků a pořád pokukují po té III Luftwaffe. Pro mladé vyznavače Kodaku Tri-x, kteří mají na své M6ce zalepené Leica logo. Pro člověka, který v ruce drží nejmodernější tělo od Sony a diví se, proč ta nová Leica ani sama neostří.

Sám také pár kousků vlastním – tu M3ku, M6ku, pár summicronů, a filozofie, historie a význam značky Leica mě nepřestává fascinovat. Proto jsem se rozhodl svou vášeň a ty dlouhé debaty se svými přáteli přetavit v tento web, který má ambici stát se tím hlavním místem pro všechny milovníky Leicy v České a Slovenské republice.

Přeji příjemné čtení, poslech a focení!

Ondřej