Stojím před osamocenou břízou uprostřed louky. Z brašny si vyndám Leicu M4. Les spí, panuje klid. Na tělo nandám Summicron 35mm zacloněný na f11 abych scénu zachytil s úctou ke vzdáleným siluetám Orlických hor. Přiložím hledáček k oku. Rámeček pro 35mm je viditelný díky polednímu slunci pronikajícímu do nitra fotoaparátu. Stín břízy tvoří rovnoběžku se začátkem lesa za loukou. Plynule, ale zároveň mechanicky natáhnu film. Padesátina sekundy. Zadržím dech. Zmáčknu spoušť a polední světlo vytesá na políčko černobílého filmu krajinu přede mnou.

LEICA KLUB je místo pro všechny fotografy, pro které je vyfocení fotografie více než jen pořízení obrazového záznamu. Pro všechny, co vidí hodnotu v dokonale zpracovaných objektech, v jednoduchém ale rafinovaně funkčním designu, v promyšlené nejvyšší kvalitě. LEICA KLUB je seskupení lidí s těmito hodnotami. Na webových stránkách přibývají články členů komunity, kteří zároveň v obchodě LEICA KLUBU vystavují a mění fotoaparáty a objektivy. LEICA KLUB zprostředkovává služby specializovaného servisu.

Celé komunitě přeji příjemné čtení, poslech a focení.
Ondřej

všechny položky

Leica M60

Jeden z nejspeciálnějších Leica M kousků, který byl kdy vyroben. Jedná se o první digitální M tělo kompletně bez zadního displeje. Pro Leicu M60ku navrhlo designové studio Audi a Leica ji vydala v limitované edici 600 kusů (tato 478/600). Technicky je založená na M-P modelu. Součástí je i krásné kožené pouzdro, které vizuálně doplňuje samotné tělo v titanové barvě. Úspěch a velmi pozitivní přijetí M60 Leice ukázal, že zájem o M bez displeje bude dostatečný na to, aby začala tyto modely vydávat pravidelně - a tak se také stalo. Tato Leica M60 je ve velmi dobrém stavu. Součástí je originální krytka těla a dokumentace s ručním podpisem tehdejšího CEO Leica.

129 000 Kč

V případě zájmu volejte nebo napište na Instagram