Stojím před osamocenou břízou uprostřed louky. Z brašny si vyndám Leicu M4. Les spí, panuje klid. Na tělo nandám Summicron 35mm zacloněný na f11 abych scénu zachytil s úctou ke vzdáleným siluetám Orlických hor. Přiložím hledáček k oku. Rámeček pro 35mm je viditelný díky polednímu slunci pronikajícímu do nitra fotoaparátu. Stín břízy tvoří rovnoběžku se začátkem lesa za loukou. Plynule, ale zároveň mechanicky natáhnu film. Padesátina sekundy. Zadržím dech. Zmáčknu spoušť a polední světlo vytesá na políčko černobílého filmu krajinu přede mnou.

LEICA KLUB je místo pro všechny fotografy, pro které je vyfocení fotografie více než jen pořízení obrazového záznamu. Pro všechny, co vidí hodnotu v dokonale zpracovaných objektech, v jednoduchém ale rafinovaně funkčním designu, v promyšlené nejvyšší kvalitě. LEICA KLUB je seskupení lidí s těmito hodnotami. Na webových stránkách přibývají články členů komunity, kteří zároveň v obchodě LEICA KLUBU vystavují a mění fotoaparáty a objektivy. LEICA KLUB zprostředkovává služby specializovaného servisu.

Celé komunitě přeji příjemné čtení, poslech a focení.
Ondřej

NEBOJTE,
VAŠI LEICU OPRAVÍME.

Máte zamlžený objektiv? Zní tisícina na vaší M2 spíš jako sekunda?
Prostě to nešlape, jak by mělo?
Nezoufejte a obraťte se na odborníky, kteří se o to postarají!

CLA filmového těla

Zahrnuje kompletní demontáž a čištění veškerých hlavních pohyblivých součástek těla. Promazání jednotlivých částí (osičky,ložiska atd.). Seřízení jednotlivých expozičních časů na správné hodnoty pomocí specializovaného japonského přístroje. Montáž a údržbu převíjení, počítadla expozic, čištění synchro kontaktů (blesku). Většina šroubků se zajišťuje proti povolení speciálním lepidlem, které se aplikuje přímo na závit. Dále zahrnuje čištění veškerých optických částí fotoaparátu, kontrolu (a eventuelní opravu) ostřícího mechanismu a obnovu těsnění fotoaparátu. Pakliže se jedná o tělo s expozimetrem, CLA zahrnuje kontrolu jeho přesnosti a vyčištění kontaktů aby nedocházelo k jejich oxidaci.

7 500 Kč / 290 €

V případě zájmu volejte nebo napište na Instagram

Čištění optiky Leica objektivu

Zahrnuje demontáž, vyčištění každé čočky speciální chemií, odmaštění vnitřních stěn objektivu a po montáži kontrolu ostrosti.

4 900 Kč / 190 €

Oprava mechaniky Leica objektivu

Zahrnuje celkovou demontáž objektivu, vyčištění speciální chemií (všechny závity a šneky v objektivu) a následně promazání vazelínou. Montáž a kontrolu (a případnou opravu) ostření na kalibračním přístroji.

4 900 Kč / 190 €

V případě zájmu volejte nebo napište na Instagram

V případě zájmu o jinou opravu, např. seřízení dálkoměru, oprava expozimetru, problém s plátýnkem, volejte nebo napište na Instagram a určitě něco vymyslíme.